Opis

Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks i zanurzenie w lokalnej kulturze. Podczas tej wycieczki na Bali nauczysz się podstaw medytacji, będziesz uczestniczyć w zajęciach jogi, znajdziesz też czas na masaże i spacery wśród pół ryżowych. Zobaczysz  spektakl teatru balijskiego, spotkasz się z szamanem Balianem oraz mieszkańcami wyspy. Nie zapomnimy też o zwiedzeniu ważnych świątyń i podziwianiu majestatycznych wulkanów. Na koniec beztroski odpoczynek na wyspie Gili Air, gdzie zrelaksujemy się huśtając się w hamaku wśród palm.

 • Program

  1 DZIEŃ – WYLOT

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  DZIEŃ – PRZYLOT DO DENPASAR

  Przylot do Denpasar. Transfer z lotniska do Semynyak. Zakwaterowanie w hotelu położonym tuż przy plaży. Czas wolny na odpoczynek, masaż lub spacer.

  3 DZIEŃ – ŚWIATYNIA TANAH LOT 

  Przejazd do świątyni Tanah Lot, hinduistycznej świątyni malowniczo położonej na skale wysuniętej w morze. Relaksacyjny spacer nad brzegiem morza. Następnie przejazd na pola ryżowe Jatiluwih, gdzie wyciszymy się podczas spaceru na łonie przyrody. Posłuchamy opowieści przewodnika o różnych odmianach ryżu uprawianych na Bali. Zjemy lunch w restauracji z pięknym widokiem na tarasy. Przyjazd do Ubud, urokliwego miasteczka leżącego pośród gęstych lasów, pól ryżowych i stromych wąwozów.

  DZIEŃ – UBUD: JOGA I ODPOCZYNEK

  Dzień spędzimy w Ubud. Na dobry dzień rano zajęcia z jogi, następnie odpoczynek, wyciszenie się i dla chętnych czas na masaże w jednym ze SPA w miasteczku.

  5 DZIEŃ – UBUD: MAŁPI GAJ, TANIEC KECAK I JOGA

  Jedziemy do Małpiego Gaju (Monkey Forest Ubud)! To ważne dla Balijczyków sanktuarium zamieszkują makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj nie jest tylko atrakcją turystyczną – jego misją jest ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana. Wybierzemy się też na spektakl tańca kecak. Taniec ten to kwintesencja balijskiej kultury przesiąkniętej duchowością, codziennym obcowaniem z duchami i bogami. Wieczorem zapraszamy wszystkich na zajęcia jogi.

  6 DZIEŃ – BANGLI: POBYT NA BALIJSKIEJ WSI

  Jedziemy na wieś – do Bangli. Po drodze zatrzymamy się w Kintamani na lunch i piękne widoki na wulkan i jezioro Batur. Po przyjeździe do Bangli zakwaterujemy się w homestay’u (zakwaterowanie w domu mieszkańców wyspy, skromne pokoje bez łazienek). Tutaj będziemy mieli możliwość poznania życia mieszkańców wyspy. Nauczymy się gotować potrawy balijskiej kuchni, następnie zjemy kolację. Wieczorem poznamy się bliżej z naszymi gospodarzami i nauczymy podstaw medytacji.

  Jedziemy na wieś – do Bangli. Po drodze zatrzymamy się w Kintamani na lunch i piękne widoki na wulkan i jezioro Batur. Po przyjeździe do Bangli zakwaterujemy się w homestay’u (zakwaterowanie w domu mieszkańców wyspy, skromne pokoje bez łazienek). Tutaj będziemy mieli możliwość poznania życia mieszkańców wyspy. Nauczymy się gotować potrawy balijskiej kuchni, następnie zjemy kolację. Wieczorem poznamy się bliżej z naszymi gospodarzami i nauczymy podstaw medytacji.

  7 DZIEŃ – BANGLI: POBYT NA BALIJSKIEJ WSI

  Od rana będziemy odkrywać wiejską okolicę Bangli – poznamy sąsiadów naszych gospodarzy, odwiedzimy lokalną szkołę. Następnie zrobimy sobie kilkugodzinny trekking do wodospadu, gdzie możemy zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po spacerze nasi gospodarze pokażą nam tajniki powstawania oleju kokosowego. Lunch i kolacja z gospodarzami.

  8 DZIEŃ – SIDEMEN: JOGA I ODPOCZYNEK

  Jedziemy do Sidemen. To mała, zaciszna miejscowość we wschodniej części Bali, otoczona polami ryżowymi i bujną roślinnością, doskonała na piesze i rowerowe wycieczki. Po zakwaterowaniu zajęcia jogi. Czas wolny na spacery i odkrywanie okolicy.

  Jedziemy do Sidemen. To mała, zaciszna miejscowość we wschodniej części Bali, otoczona polami ryżowymi i bujną roślinnością, doskonała na piesze i rowerowe wycieczki. Po zakwaterowaniu zajęcia jogi. Czas wolny na spacery i odkrywanie okolicy.

  9 – 10 DZIEŃ – SIDEMEN: ODKRYWANIE OKOLICY, UZDROWICIEL I JOGA

  Te dni przeznaczymy na ćwiczenia jogi, spacery po tarasach ryżowych lub wycieczki rowerowe po okolicy. Spotkamy się z lokalną społecznością. Dla chętnych masaże lub spotkania z lokalnym uzdrowicielem na Bali – balianem, którego umiejętności lecznicze znane są na całym świecie. Tradycyjne metody leczenia uzdrowiciele przekazują z pokolenia na pokolenie.

  11 DZIEŃ – KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ PURA BESAKIH

  Bali słynie z wyjątkowych świątyń i tego dnia zobaczymy jedną z nich – górski kompleks świątyń Pura Besakih. Ponad 200 budowli wzniesiono na zboczu wulkanu Agung i połączono schodami i tarasami. Obiekt ten pochodzi z VIII wieku i jest uważany za najświętszą ze wszystkich balijskich świątyń. Zwiedzimy świątynie z lokalnym przewodnikiem.

  12 DZIEŃ – WYSPA GILI AIR

  Przejazd do portu w zatoce Padang i dalej rejs łodzią na wyspę Gili. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Odpoczynek na pięknych plażach, możliwość snorkelingu i nurkowania.

  13 – 14 DZIEŃ – WYSPA GILI AIR: ODPOCZYNEK

  Relaksujemy sią na pięknych plażach, bujamy w hamakach i pływamy w morzu Balijskim.
  Chętni mogą skorzystać ze sportów wodnych.

  15 DZIEŃ: SANUR

  Przejście do portu i rejs powrotny łodzią do Sanur w zatoce Padang. Przejazd do hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy, próbowanie lokalnych owoców i potraw.

  16 DZIEŃ: POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wylot. Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie i zakończenie wyprawy.

 • Informacje

  ZAKWATEROWANIE:

  Hotele, pokoje 2-os z łazienkami i klimatyzacją. Na wyspie Gili Air domki na plaży lub hotel przy plaży.

  HOMESTAY: 2 noce spędzimy w domach u lokalnych mieszkańców, którzy są przygotowani do przyjęcia turystów. Skromne pokoje bez łazienek (łazienki wspólne), posiłki przygotowywane przez gospodarzy. Pobyt w domu pozwala zbliżyć się do mieszkańców, poczuć atmosferę życia na wyspie oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o ich zwyczajach.

  WYŻYWIENIE:

  Śniadania w hotelach w cenie. Dodatkowo posiłki podczas pobytu homestay w Bangli oraz lunch podczas wycieczki do świątyni Pura Besakih. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Przeznaczycie na nie kwotę zgodne z Waszymi potrzebami. 

  TRANSPORT:

  Dwa rejsy motorówkami, pozostałe transfery wynajętym klimatyzowanym busem.

  JOGA:

  Zajęcia jogi będą prowadzone przez pilotkę – wykwalifikowaną instruktorkę jogi – Basię Libako.

  PRZYDATNE WYPOSAŻENIE:

  • Saszetka na pieniądze i dokumenty – warto wybrać taką zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału; jeśli decydujecie się na saszetkę na biodra, zwróćcie uwagę, aby klips saszetki nie wypadał na plecach, gdzie łatwo go odpiąć.
  • Dodatkowy portfel – poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). Więcej o zabezpieczeniu pieniędzy w podróży na naszym blogu>>>
  • Jedna para wygodnych pełnych butów (sportowe, ewentualnie letnie trekkingowe – ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
  • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
  • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
  • Dobry środek odstraszający komary, np. Mugga 50% DEET>>
  • Polecamy zabranie torby na kółkach lub walizki i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w aucie; nosicie ją tylko z auta do pokoju hotelowego (możliwy dłuższy spacer na Gili ze względu na brak samochodów na wyspie). Dodatkowo polecamy zabranie małego plecaka, w którym nosicie rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
  • Pokrowiec na bagaż – nie chodzi o ochronne przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

  INFORMACJE ZDROWOTNE: 

  • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Więcej informacji w naszym poradniku uczestnika >>>
  • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
  • Istnieje zagrożenie zachorowania na malarię. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień i profilaktyki antymalarycznej. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

  DOKUMENTY:

  • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
  • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu – strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
  • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
  • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
  • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.
  • Obywatele Polski mogą wjeżdżać do Indonezji na pobyt do 30 dni bez wiz. Szczegółowe informacje zawarte są w zakładce WIZY.

  PIENIĄDZE:

  • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
  • Dodatkowo potrzebujemy około: 15 – 20 USD/dziennie na jedzenie, oraz około: 50 -100 USD na pamiątki.
  • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
  • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce – pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.
  • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie – schowane – z resztą pieniędzy.
  • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
  • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.

  NAPIĘCIE:

  Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek. 

 • Wizy

  INDONEZJA:

  • Obywatele polscy mogą wjechać do Indonezji na pobyt turystyczny bez wizy (do 30 dni pobytu na terytorium Republiki Indonezji)  – w ściśle ustalonych punktach przekraczania granic na lotniskach i w portach morskich:

  1.     Soekarno Hatta International Airport, Jakarta 2.     Ngurah Rai International Airport, Denpasar, Bali 3.     Kuala Namu International Airport, Medan, North Sumatera 4.     Juanda International Airport, Surabaya, East Java 5.     Hang Nadim International Airport, Batam, Riau Islands 6.     Sri Bintan Pura Seaport, Bintan Island, Riau Islands 7.     Batam Center Seaport, Batam Island, Riau Islands 8.     Sekupang Seaport, Batam Island, Riau Islands 9.     Tanjung Uban Seaport, Bintan Island, Riau Islands

  • Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.
 • Terminy i ceny

  TERMIN 1: 28.07 – 12.08 2018

  6 590 PLN + 1 250 USD

  TERMIN 2: 15.09 – 30.09 2018

  5 590 PLN + 1 250 USD

  CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa

  • transfery z/na lotnisko na Bali

  • 9 noclegów w hotelach wg programu w pokojach 2os.

  • 2 noclegi w homestay’u u lokalnej rodziny (skromne pokoje bez łazienek; łazienki wspólne)

  • 3 noclegi w domkach na plaży lub hoteliku przy plaży na Gili Air

  • śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas homestay’u

  • prywatny transport klimatyzowanym busem wg programu

  • bilety na łódź na i z wyspy Gili

  • udział w zajęciach jogi wg programu

  • wycieczkę do kompleksu świątyń Pura Besakih z przewodnikiem i lunchem

  • wycieczkę do świątyni Tanah Lot i tarasów ryżowych Jatiluwih z lunchem

  • opiekę pilota Kiribati Club

  • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

  CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do Małpiego Gaju i na taniec kecak, opłat wylotowych, transportu lokalnego (ryksze taxi, itp.): ok. 90 USD

  • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

  • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os

  • atrakcji dla chętnych

  ZALICZKA: 1000 pln

  Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!