Powrót do siebie

Joga na Bali

16 dni

Indonezja

6-12 osób

Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako. Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pól ryżowych. Zobaczysz spektakl teatru balijskiego, spotkasz się z szamanem Balianem oraz mieszkańcami wyspy. Nie zapomnimy też o zwiedzeniu ważnych świątyń i podziwianiu majestatycznych wulkanów. Na koniec beztroski odpoczynek na wyspie Gili Air, gdzie zrelaksujemy się huśtając się w hamaku wśród palm.

1 dzień

WYLOT

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

 

2 dzień

PRZYLOT DO DENPASAR

Przylot do Denpasar. Transfer z lotniska do Semynyak. Zakwaterowanie w hotelu położonym w nadmorskim kurorcie. Czas wolny na odpoczynek, masaż lub spacer.

Wieczorna joga. Rozpoczniemy łagodną praktyką, zrelaksujemy się po podróży. Ustalimy podstawowe zasady oraz poznamy techniki oddechowe, których będziemy używać podczas naszych spotkań.

3 dzień

ŚWIATYNIA TANAH LOT – TARASY RYŻOWE – UBUD

Poranna joga – poznajemy siebie nawzajem, poznajemy siebie w jodze. SURYA NAMASKAR – witamy słońce w różnych wariantach. Zapoznanie z techniką, nauka lub przypomnienie, ugruntowanie pozycji. Synchronizacja ruchu z oddechem.

Przejazd do świątyni Tanah Lot, hinduistycznej świątyni malowniczo położonej na skale wysuniętej w morze. Relaksacyjny spacer nad brzegiem morza. Następnie przejazd na pola ryżowe Jatiluwih, gdzie wyciszymy się podczas spaceru na łonie przyrody. Posłuchamy opowieści przewodnika o różnych odmianach ryżu uprawianych na Bali. Zjemy lunch w restauracji z pięknym widokiem na tarasy. Przyjazd do Ubud, urokliwego miasteczka leżącego pośród gęstych lasów, pól ryżowych i stromych wąwozów.

 

4 dzień

UBUD: odpoczynek

Poranna joga. Skupimy się na pozycjach STOJĄCYCH i budowaniu sekwencji w oparciu o nie. Nauka i praktykowanie wybranej pranayamy.

Dzień spędzimy w Ubud odpoczywając, wyciszającz się lub spacerując po okolicy i odkrywając lokalne kawiarenki. Dla chętnych czas na masaże w jednym ze spa w miasteczku.

Po południu zapoznamy się z balijskim stylem jogi podczas zajęć w lokalnej szkole. Wieczorem długa RELAKSACJA przy zachodzie słońca

5 dzień

UBUD: Małpi gaj, taniec kecak

Poranna joga –dynamiczna energetyzująca sekwencja. Połączenie ruchu z oddechem w płynnej sekwencji w nurcie VINYASA.

Jedziemy do Małpiego Gaju (Monkey Forest Ubud)! To ważne dla Balijczyków sanktuarium zamieszkują makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj nie jest tylko atrakcją turystyczną – jego misją jest ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana. Wybierzemy się też na spektakl tańca kecak. Taniec ten to kwintesencja balijskiej kultury przesiąkniętej duchowością, codziennym obcowaniem z duchami i bogami. Wieczorem dla chętnych zajęcia jogi.

6 dzień

BANGLI: pobyt na balijskiej wsi

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean. Dla chętnych:

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Jako dzisiejszą atrakcję dla chętnych proponujemy niezapomniany tour wokół wyspy. Wycieczka dla chętnych rozpocznie się rano wizytą na farmie przypraw. To tu zobaczycie, jak rosną pieprz i wanilia, jak wygląda gałka muszkatołowa, jak uprawia się jakcfruit (chlebowiec). Dowiecie się wszystkiego na temat kurkumy i innych leczniczych przypraw jak trawa cytrynowa, curry czy imbir. Zobaczycie osobliwości takie jak drzewo szminkowe, mimozę wstydliwą czy karambolę. To wszystko podczas spaceru z przewodnikiem. Jeden z pracowników często wspina się na palmę i śpiewając „Jambo, jambo” zrywa kokosa, a na zakończenie oferuje poczęstunek z pysznych i soczystych owoców. Na miejscu możliwość zakupu wszelkich przypraw. Później przejazd do Stone Town i zwiedzanie miasta z przewodnikiem (dom, w którym urodził się Freddy Mercury, Targ Darajani, Perskie Łaźnie, Dom Cudów, Katedra Anglikańska, spacer klimatycznymi uliczkami i zaułkami, wizyta na targu). Następnie przejażdżka łodzią motorową na wyspę Prison Island, gdzie mieszkają żółwie przywiezione z Seszeli.

 

7 dzień

BANGLI: pobyt na balijskiej wsi

Od rana będziemy odkrywać wiejską okolicę Bangli – poznamy sąsiadów naszych gospodarzy, odwiedzimy lokalną szkołę. Następnie zrobimy sobie kilkugodzinny trekking do wodospadu, gdzie możemy zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po spacerze nasi gospodarze pokażą nam tajniki powstawania oleju kokosowego. Lunch i kolacja z gospodarzami.

Warsztat jogi. Zadbamy o silne i elastyczne BIODRA. Przyjrzymy się emocjom, które są w nas zablokowane. Relaks w oparciu o metodę TRE. Uwalnianie napięć poprzez wywoływanie drżenia mięśni.

8 dzień

SIDEMEN: odpoczynek

Jedziemy do Sidemen. To mała, zaciszna miejscowość we wschodniej części Bali, otoczona polami ryżowymi i bujną roślinnością, doskonała na piesze i
rowerowe wycieczki. Po zakwaterowaniu czas wolny na spacery i odkrywanie okolicy.

Wieczorna sesja jogi. Kontynuacja pracy z biodrami, po dzisiejszej wędrówce skupimy się na uwolnieniu napięć w tyłach NÓG. Techniki oddechowe, a na koniec długi relaks w blasku zachodzącego słońca.

9-10 dzień

SIDEMEN: odkrywanie okolicy, uzdrowiciel

Te dni przeznaczymy na spacery po tarasach ryżowych lub wycieczki rowerowe po okolicy. Spotkamy się z lokalną społecznością. Dla chętnych masaże, poranna własna praktyka jogi lub spotkania z lokalnym uzdrowicielem na Bali – balianem, którego umiejętności lecznicze znane są na całym świecie. Tradycyjne metody leczenia uzdrowiciele przekazują z pokolenia na pokolenie.

Wieczorna relaksacja – trening AUTOGENNY Schulza i medytacja.

11 dzień

KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ PURA BESAKIH

Poranna joga – poznamy 5 RYTUAŁÓW TYBETAŃSKICH – źródła wiecznej młodości. Technika pozycji odwróconych. Stanie na głowie (dla chętnych oczywiście)

Bali słynie z wyjątkowych świątyń i tego dnia zobaczymy jedną z nich – górski kompleks świątyń Pura Besakih. Ponad 200 budowli wzniesiono na zboczu wulkanu Agung i połączono schodami i tarasami. Obiekt ten pochodzi z VIII wieku i jest uważany za najświętszą ze wszystkich balijskich świątyń. Zwiedzimy świątynie z lokalnym przewodnikiem.

 

12 dzień

WYSPA GILI AIR

Przejazd do portu w zatoce Padang i dalej rejs łodzią na wyspę Gili. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Odpoczynek na pięknych plażach, możliwość snorkelingu i nurkowania.

Wieczorna joga – poznamy technikę wykonania ajurwedyjskiego MASAŻU GŁOWY z wmasowaniem oleju sezamowego. Na koniec dnia GŁĘBOKA relaksacja.

 

13-14 dzień

SIDEMEN: odpoczynek

Relaksujemy sią na pięknych plażach, bujamy w hamakach i pływamy w morzu Balijskim.
Chętni mogą skorzystać ze sportów wodnych.

Będziemy też mieć chwilę czasu na zgłębienie praktyki jogi. Wieczorem czeka nas sesja YIN YOGI. Poznamy najspokojniejszy trening świata. Zasady i podstawowe techniki, pracę z powięzią. Relaks sam w sobie.
Przeprowadzimy też zajęcia warsztatowe. Poznamy zasady układania praktyki WŁASNEJ i spróbujemy taką praktykę przeprowadzić. Czas na odrobinę teorii. Omówimy YAMY I NIYAMY jako podstawę praktyki jogi. Podyskutujemy.

 

15 dzień

SANUR

Przejście do portu i rejs powrotny łodzią do Sanur w zatoce Padang. Przejazd do hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy, próbowanie lokalnych owoców i potraw.

Łagodna sesja jogi przy zachodzie słońca. POWITANIE KSIĘŻYCA– łagodna vinyasa. Długa relaksacja przed podróżą. Pożegnanie z jogą.

 

16 dzień

POWRÓT

Transfer na lotnisko i wylot. Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie i zakończenie wyprawy.

6 290 PLN + 1 290 USD

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa
 • transfery z/na lotnisko na Bali
 • 9 noclegów w hotelach wg programu w pokojach 2os.
 • 2 noclegi w homestay’u u lokalnej rodziny (skromne pokoje bez łazienek; łazienki wspólne)
 • 3 noclegi w domkach na plaży lub hoteliku przy plaży na Gili Air
 • śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas homestay’u
 • prywatny transport klimatyzowanym busem wg programu
 • bilety na łódź na i z wyspy Gili
 • wycieczkę do kompleksu świątyń Pura Besakih z przewodnikiem i lunchem
 • wycieczkę do świątyni Tanah Lot i tarasów ryżowych Jatiluwih z lunchem
 • zajęcia jogi wg programu
 • dodatkowa lekcja jogi w lokalnej balijskiej szkole
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do Małpiego Gaju i na taniec kecak, opłat wylotowych, transportu lokalnego (ryksze taxi, itp.): ok. 90 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

⇒Cycling w Ubud.

Zwiedzanie wiejskich okolic Ubud na rowerze. Koszt około 40 USD.

⇒Rafting w Ubud

Spływ pontonem po rzece Ayung. Koszt około 40 USD.

⇒Spotkanie z Balianem w Ubud

Spotkanie z lokalnym uzdrowicielem. Koszt około 200 USD.

⇒Snorkeling

Koszt około 15 USD.

⇒Nurkowanie

Koszt około 100 USD.

Wizy

Indonezja

Obywatele polscy mogą wjechać do Indonezji na pobyt turystyczny bez wizy (do 30 dni pobytu na terytorium Republiki Indonezji) – w ściśle ustalonych punktach przekraczania granic na lotniskach i w portach morskich:
1. Soekarno Hatta International Airport, Jakarta
2. Ngurah Rai International Airport, Denpasar, Bali
3. Kuala Namu International Airport, Medan, North Sumatera
4. Juanda International Airport, Surabaya, East Java
5. Hang Nadim International Airport, Batam, Riau Islands
6. Sri Bintan Pura Seaport, Bintan Island, Riau Islands
7. Batam Center Seaport, Batam Island, Riau Islands
8. Sekupang Seaport, Batam Island, Riau Islands
9. Tanjung Uban Seaport, Bintan Island, Riau Islands
Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Bali nie jest dla Ciebie? Sprawdź pozostałe oferty:

Teneryfa

Przybywamy z wizytą do dwóch kanaryjskich sióstr – Teneryfy i Gomery – u których odetchniemy pełną piersią. Tutaj świeże atlantyckie powietrze spływające z gór i filtrowane przez okazałe lasy wawrzynowe sprzyja głębokim westchnieniom.

Zanzibar

Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otaczający nas świat.

Sri Lanka

Łza z policzka Indii czy Perła Oceanu Indyjskiego? Podczas wyprawy nasze dni będziemy zaczynać lub kończyć codzienną praktyką jogi i medytacji, poznamy lokalne obrzędy i zwyczaje podczas ceremonii w Świątyni Zęba Buddy i wdrapiemy się na Lwią Skałę, skąd będziemy podziwiać rozległą panoramę okolicy.

Hawaje

Ta podróż pozwoli Ci poznać niezwykłe piękno Hawajów i połączyć zwiedzanie oraz odpoczynek z jogą. To propozycja dla tych, którzy czerpią przyjemność z wypoczynku na łonie przyrody. Program umożliwia elastyczne łączenie aktywności i relaksu.

Kostaryka

Ten wyjazd typu slow travel zabierze Was do zielonej Kostaryki na cudowną praktykę jogi na łonie natury. Kostarykańskie „Pura Vida” i zwolnienie w podróży składają się na wyjątkowo harmonijny wyjazd.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i napisz, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.