Pura Harmonia Joga w Kostaryce

11 dni

Kostaryka

6-12 osób

Ten wyjazd typu slow travel zabierze Was do zielonej Kostaryki na cudowną praktykę jogi na łonie natury. Kostarykańskie „Pura Vida” i zwolnienie w podróży składają się na wyjątkowo harmonijny wyjazd. 🙂
Oprócz codziennej praktyki z doświadczoną joginką Basią zaplanowaliśmy dla Was spacery po lesie chmurowym, wycieczkę kajakami pośród mangrowców, spacery po plażach, wypatrywanie zwierzaków i doświadczanie Kostaryki w stylu slow.

1 dzień

PRZYLOT DO SAN JOSE

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do San Jose. Transfer z lotniska do hotelu. Czas przejazdu z lotniska to ok. 40 minut. Następnie zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorem poddamy się kojącej relaksacji mającej na celu zredukowanie nieprzyjemnych doznań związanych z długą podróżą. Skupimy się na oddechu i wykorzystując go jako narzędzie rozluźnimy ciało.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

 

2 dzień

LA FORTUNA

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga. Osoby na każdym stopniu zaawansowania mogą wziąć udział w zajęciach, każdy prowadzi swoją własną praktykę, uzależnioną od poziomu zaawansowania i chęci.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu jedziemy do La Fortuna, w okolice Arenal.
Arenal to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Ameryce Środkowej. Podczas pobytu w La Fortuna będziemy mogli podziwiać widok na wulkan Arenal, zjechać na linach pośrodku deszczowego lasu lub pójść na spacer pośród zieleni.
Wspomnijmy jeszcze, że po tych wszystkich atrakcjach możecie zrelaksować się w gorących źródłach i basenach termalnych, z których słynie wulkaniczna okolica.

Wieczorem (jak codziennie na naszym wyjeździe) chwila na pracę z oddechem. Zaczniemy naszą przygodę z medytacją. opierając się na pracy Jacka Kornfielda „Mądrość serca”. Zaczniemy od podstaw, rozwijając w sobie uważność i spokój.

3 dzień

LA FORTUNA

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, jak codziennie poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga. Jak zawsze, praktyka uzależniona jest od poziomu zaawansowania oraz dziennej dyspozycji.

Dla chętnych spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

Chętni po południu mogą wybrać się na kajaki, popływać po jeziorze Arenal (od ok. 30 USD/os.), lub skorzystać z innych ciekawych opcji, które oferuje okolica La Fortuna.

Wieczorem kolejna relaksacja, korzystając ze wskazówek Jacka Kornfielda, zaczniemy od Medytacji Miłującej dobroci, dobrymi i piękny i uczuciami będziemy obejmować świat.

 

4 dzień

PRZEJAZD DO REZERWATU MONTEVERDE

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga.

Przejazd do Monteverde, które znajduje się na wysokości ok. 1000 m n.p.m w górach Tilaran w północno-zachodniej części Kostaryki. Pojedziemy najpierw busem, następnie przeprawimy się łodzią przez jezioro Arenal, a następnie busem dojedziemy do Monteverde. Droga jest bardzo urokliwa!

Wieczorna medytacja będzie doświadczaniem mądrości ze świata. spojrzymy na świat jako na źródło mądrości

5 dzień

MONTEVERDE – SPACER PO LESIE CHMUROWYM

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, jak codziennie poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga.

Rano pójdziemy na spacer z lokalnym przewodnikiem po lesie chmurowym. Na leśnych szlakach dowiemy się jak działa ten specyficzny ekosystem, zobaczymy jakie rośliny, insekty i zwierzęta je zamieszkują.

Gdybyście jednak mieli ochotę na jeszcze więcej przyrody, chętni mogą udać się na nocny spacer z przewodnikiem w poszukiwaniu zwierząt aktywnych po zmroku.

Wieczorna medytacja będzie skupiała się na zakończeniu wewnętrznej wojny i pozwoli nam pogodzić się ze sobą, zaopiekować się sobą, i stać się swoim największym przyjacielem.

6 dzień

PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, jak codziennie poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga.

Po śniadaniu przejazd busem z Monteverde do Manuel Antonio (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie nad Oceanem Spokojnym. Odpoczynek po trasie.

Kolejne dni spędzimy w części Kostaryki położonej nad Oceanem Spokojnym, praktykując jogę, spacerując po plażach i chłonąc otaczającą nas przyrodę.

Medytacja uzdrawiania ciała.

 

7 dzień

PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO: LAS NAMORZYNOWY

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, jak codziennie poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga.

W Parku Narodowym Manuel Antonio znajdują się lasy mangrowe i plaże, różnorodna fauna i flora. Małpki kapucynki to wizytówka parku! Tego dnia udamy się na wodne safari pośród lasów namorzynowych w estuarium rzeki Paquita. Mangrowce są schronieniem m.in dla krokodyli, kajmanów i tęczowych boa. Podczas kajakowej wycieczki będziecie mogli wypatrywać różnych gatunków ptaków i małp.

Medytacja uzdrawiania serca.

8 dzień

PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, jak codziennie poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga.

Czas wolny na spacery po plaży, kąpiele i relaks.

Jeśli jednak wolicie spędzić ten czas aktywnie, chętni wybiorą się na emocjonujący rafting. Jest to spływ pontonami po rwącej rzece. Towarzyszyć nam będzie certyfikowany przewodnik. (koszt ok. 100 USD/os)

Medytacja uzdrawiania umysłu.

9 dzień

PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Przed śniadaniem, dla rannych ptaszków, jak codziennie poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga.

Czas wolny na spacery po plaży, kąpiele i relaks.

Medytacyjną podróż zakończymy wizytą w Świątyni Uzdrawiania. To będzie zwieńczenie naszej codziennej pracy, połączone z cudownym doświadczeniem spokoju. Ten spokój wraz ze wspomnieniami z podróży zabierzemy ze sobą do domu.

 

10-11 dzień

POWRÓT

W miarę możliwości, przed wyjazdem poranna praktyka pobudzająca w stylu Ashtanga Yoga.

Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

⇒Nocne wyjście do lasu chmurowego w Monteverde

Koszt ok. 20 USD

⇒Wizyta w El Ranario w Monteverde

Koszt ok. 10 USD

⇒Wycieczka konna w Monteverde

Koszt ok. 45 USD

⇒Wycieczki konne, rowerowe, canopying itp. w La Fortuna

Koszt ok. 20-50 USD

⇒Wycieczka do gorących źródeł w La Fortuna

Koszt ok. 40 USD

⇒Rafting rzeką Pacaure

Koszt ok. 100 USD

6 390 PLN + 1 590 USD

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa – San Jose – Warszawa
 • transfery z/na lotniska w San Jose
 • 9 noclegów w pokojach 2-os. z łazienkami
 • śniadania w hotelach
 • transport prywatnym busem wg programu
 • bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie La Fortuna – Monteverde
 • wycieczkę z przewodnikiem po lesie chmurowym
 • wycieczkę kajakami po lesie namorzynowym
 • zajęcia jogi wg programu
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej dopłaty do ubezpieczenia pobytu na kwarantannie wymaganej przez Kostarykę: 89 USD/os
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Wizy

Kostaryka

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni.
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.

Obostrzenia

1. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej https://salud.go.cr/ i wygenerowanie kodu QR

2. Dla niezaszczepionych: dodatkowo wykupienie ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia i kwarantanny w przypadku zachorowania na COVID-19 (koszt 119 USD /os.)

3. Linie lotnicze mogą wymagać przedstawienia certyfikatu szczepień lub negatywnego wyniku testu PCR

 

Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.

Kostaryka nie jest dla Ciebie? Sprawdź pozostałe oferty:

Teneryfa

Przybywamy z wizytą do dwóch kanaryjskich sióstr – Teneryfy i Gomery – u których odetchniemy pełną piersią. Tutaj świeże atlantyckie powietrze spływające z gór i filtrowane przez okazałe lasy wawrzynowe sprzyja głębokim westchnieniom.

Zanzibar

Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otaczający nas świat.

Bali

Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako. Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pól ryżowych.

Sri Lanka

Łza z policzka Indii czy Perła Oceanu Indyjskiego? Podczas wyprawy nasze dni będziemy zaczynać lub kończyć codzienną praktyką jogi i medytacji, poznamy lokalne obrzędy i zwyczaje podczas ceremonii w Świątyni Zęba Buddy i wdrapiemy się na Lwią Skałę, skąd będziemy podziwiać rozległą panoramę okolicy.

Hawaje

Ta podróż pozwoli Ci poznać niezwykłe piękno Hawajów i połączyć zwiedzanie oraz odpoczynek z jogą. To propozycja dla tych, którzy czerpią przyjemność z wypoczynku na łonie przyrody. Program umożliwia elastyczne łączenie aktywności i relaksu.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i napisz, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.