Sri Lanka

Joga na Cejlonie

10 dni

Sri Lanka

6-12 osób

Łza z policzka Indii czy Perła Oceanu Indyjskiego? Niezależnie od przyjętego określenia Sri Lanka jest wyspą wartą bliższego poznania. Podczas wyprawy nasze dni będziemy zaczynać lub kończyć codzienną praktyką jogi i medytacji, poznamy lokalne obrzędy i zwyczaje podczas ceremonii w Świątyni Zęba Buddy i wdrapiemy się na Lwią Skałę, skąd będziemy podziwiać rozległą panoramę okolicy. W końcu znajdziemy też odpowiednią ilość czasu na relaks w hamaku na piaszczystych plażach. Chętni będą mogli wybrać się na safari w pełnym słoni parku Udawalawe lub rejs po oceanie w poszukiwaniu wielorybów. Z wyprawy przywieziemy słynną cejlońską herbatę, aromatyczny cynamon i przyprawy, które jeszcze długo po powrocie będą przypominać nam o pięknej Sri Lance.

1 dzień

WYLOT NA SRI LANKĘ

Przelot z Warszawy do Colombo.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

 

2 dzień

COLOMBO – W GŁĄB WYSPY

Rano przylatujemy do Colombo. Stąd ruszamy w podróż w głąb wyspy z lokalnym przewodnikiem. Dzisiaj czeka nas wprowadzenie do zajęć jogi, dzięki którym nie tylko nasze ciała, ale także dusze i umysły spędzą na Sri Lance odprężający czas.

 

3 dzień

SIGIRIYA

Wcześnie rano wchodzimy na Sigiriyę – Lwią Skałę, gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzymy przepiękne freski przedstawiające kobiece postaci. Przy zejściu zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których u stóp fortecy żyli mnisi. Po powrocie do hotelu odprężymy się na wieczornych zajęciach jogi.

 

4 dzień

KANDY, ŚWIĄTYNIA ZĘBA BUDDY

Poranne zajęcia jogi, a następnie przejazd do Kandy. Odwiedzimy Świątynię Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców.

5 dzień

TANGALLE

Poranne zajęcia jogi i przejazd w okolice Tangalle na południu wyspy. Wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim i zakończenie dnia wieczornymi zajęciami jogi.

6 dzień

JOGA, OCEAN, PLAŻA

Praktykujemy jogę, odpoczywamy na plaży, w hamaku lub oceanie.

 

7 dzień

JOGA, OCEAN, PLAŻA LUB SAFARI

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean.

OPCJA DLA CHĘTNYCH: Przejazd do Parku Narodowego Udawalawe położonego wokół malowniczych rozlewisk rzeki Walawe. Po parku przemieszczamy się specjalnymi jeepami z przewodnikiem, z którym będziemy wypatrywać słoni i innych zwierząt chowających się w buszu. Park zamieszkuje kilkaset słoni, ale będzie można spotkać również krokodyle, warany, szakale, bawoły wodne czy wiele rodzajów ptaków takich jak pawie, orły i czaple.

8 dzień

JOGA, OCEAN, PLAŻA LUB REJS PO OCEANIE

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean.

OPCJA DLA CHĘTNYCH: Od grudnia do kwietnia u południowego wybrzeża Sri Lanki można zaobserwować walenie: płetwala błękitnego, kaszalota i delfina długoszczękiego. Przy sprzyjających warunkach, wcześnie rano chętni wyruszą na rejs po Oceanie Indyjskim, aby wypatrywać tych wielkich morskich ssaków.

9 dzień

JOGA, OCEAN, PLAŻA LUB RZEKA MAADU

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean. Tego dnia w nocy, lub następnego w godzinach porannych przejazd na lotnisko.

OPCJA DLA CHĘTNYCH: udamy się w 3,5-godzinny rejs po rzece Maadu. Popłyniemy łodzią wśród lasów namorzynowych przystając na wysepkach – na jednej z nich uprawia się cynamon, natomiast na drugiej stoi mały buddyjski klasztor, gdzie zobaczymy jak żyją mnisi.

10 dzień

POWRÓT

Przelot do Polski.

5 490 PLN + 590 USD

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa
 • 8 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • bilety wstępu: Sigiriya, Świątynia Zęba Buddy, pokaz tańców w Kandy
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • opiekę lokalnego przewodnika / kierowcy podczas objazdu wyspy
 • codzienne sesje jogi i medytacji
 • opiekę pilotki Kiribati Club, a zarazem nauczycielki jogi
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • wizy na Sri Lankę: ok. 35 USD
 • obowiązkowego ubezpieczenia: 12 USD/os.
 • transportu podczas wypoczynku nad Oceanem
 • zwyczajowych napiwków
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Wizy

Sri Lanka

Przy wjeździe do Sri Lanki wymagana jest wiza.
O e-wizę (ETA) turystyczną ważną na okres nie dłuższy niż 30 dni pobytu można aplikować online: http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp, koszt: 35 USD
Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.
Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego.
Każdy cudzoziemiec powinien być wyposażony w środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

Sri Lanka nie jest dla Ciebie? Sprawdź pozostałe oferty:

Teneryfa

Przybywamy z wizytą do dwóch kanaryjskich sióstr – Teneryfy i Gomery – u których odetchniemy pełną piersią. Tutaj świeże atlantyckie powietrze spływające z gór i filtrowane przez okazałe lasy wawrzynowe sprzyja głębokim westchnieniom.

Zanzibar

Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otaczający nas świat.

Bali

Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako. Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pól ryżowych.

Hawaje

Ta podróż pozwoli Ci poznać niezwykłe piękno Hawajów i połączyć zwiedzanie oraz odpoczynek z jogą. To propozycja dla tych, którzy czerpią przyjemność z wypoczynku na łonie przyrody. Program umożliwia elastyczne łączenie aktywności i relaksu.

Kostaryka

Ten wyjazd typu slow travel zabierze Was do zielonej Kostaryki na cudowną praktykę jogi na łonie natury. Kostarykańskie „Pura Vida” i zwolnienie w podróży składają się na wyjątkowo harmonijny wyjazd.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i napisz, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.