Kanaryjskie Tchnienie  Joga i medytacja

8 dni

Hiszpania

6-10 osób

Przybywamy z wizytą do dwóch kanaryjskich sióstr – Teneryfy i Gomery – u których odetchniemy pełną piersią. Tutaj świeże atlantyckie powietrze spływające z gór i filtrowane przez okazałe lasy wawrzynowe sprzyja głębokim westchnieniom. Joga, uprawiana z przesympatyczną i wykwalifikowaną instruktorką Basią Libako, nauczy nas dobrego zarządzania energią, a medytacja – tak istotnych technik respiracyjnych. Bez tego na Teneryfie i Gomerze ani rusz, bo – wierzcie nam – tutejsze krajobrazy zapierają dech!

1 dzień

WYLOT NA TENERYFĘ

Spotykamy się z pilotem na lotnisku w Warszawie (Chopin lub Modlin) i wylatujemy na Teneryfę.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego lotniska w Polsce, skontaktuj się z nami)

Po wylądowaniu zostaniemy zawiezieni do Puerto de Santiago i zakwaterujemy się w naszym przestronnym apartamencie. Tutaj spędzimy najbliższy tydzień, wspólnie wypoczywając i skupiając uwagę podczas medytacji na tarasie. Jeśli rozkład lotów będzie sprzyjający wybierzemy się na pierwszy spacer po okolicy i zanurzymy stopy w czarnym wulkanicznym piasku na urokliwych, zatokowych plażach.

2 dzień

WĄWÓZ MASCA I KLIFY LOS GIGANTES

Po śniadaniu wyruszymy z prywatnym kierowcą na poznawanie zjawiskowych krajobrazów wyspy. Zatrzymamy się przy potężnych klifach, nie bez powodu określanych Los Gigantes, oraz nad widowiskowym wąwozem Masca. Po powrocie do naszego apartamentu oddamy się sesji jogi i medytacji.

3 dzień

ZABYTKOWA PÓŁNOC TENERYFY

Po wczorajszych sesjach obudzimy się w pozytywnych nastrojach na dalszą eksplorację wyspy, wyznaczając kurs na północ. Naszym pierwszym przystankiem będzie La Laguna, najstarsze miasto na wyspie, które ze względu na mnogość zabytków wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Później przedreptamy klimatyczne starówki w La Orotava i Puerto de la Cruz, a wycieczkę zakończymy w urokliwym Garachico, schowanym między oceanem a wulkanem, którego niegdyś padło ofiarą. Po powrocie do apartamentu spędzimy dobre chwile na wspólnych medytacjach.

4 dzień

POWIEW ŚWIEŻOŚCI NA POŁUDNIU

Jak bardzo różni się północ od południa Teneryfy przekonamy się dzisiaj. Po śniadaniu pojedziemy z prywatnym kierowcą na południe, słynące z odmiennego klimatu, w którym prym wiedzie lekkoduszność i swoboda. Spędzimy czas w efektownym El Medano – miejscu, które ukochali sobie windsurferzy. Zatrzymamy się także na plażowanie na turystycznym wybrzeżu w okolicach Playa de las Americas, Costa Adeje oraz Los Cristianos. Po powrocie do Santiago znów oddamy się medytacjom.

5 dzień

REJS NA GOMERĘ

Opcja dla chętnych. Wizyta u siostry Teneryfy – Gomery. Wsiądziemy na prom, którym przeprawimy się do San Sebastian, dawny port przystankowy w podróżach m.in. Krzysztofa Kolumba. Następnie wyprawimy się w głąb Gomery, podziwiając małe wioski rozsiane u stóp wysokich wzgórz oraz wąwozy, wgryzające się w rzeźbę terenu. Zobaczymy spowite mgłą trzeciorzędowe drzewa wawrzynowe i wielkie wrzośce w PN Garajonay. Następnie zjemy lunch (w cenie) połączony pokazem zwyczajów rdzennych Kanaryjczyków zwanych Guanches. Język gwizdany z pewnością wywrze na nas wrażenie. Wstąpimy też na lokalną plantację owoców: bananów, mango, papai i awokado. Jeszcze dziś wrócimy na Teneryfę i do naszego apartamentu

6 dzień

WEJŚCIE NA WULKAN TEIDE

Wcześnie rano zostaniemy zawiezieni do miejsca, w którym rozpoczyna się trasa trekkingu na wulkan, górujący nad Teneryfą – Teide. Chętni z nas wyruszą w tym miejscu na pieszą wędrówkę na szczyt, która zajmie nam około 5 godzin (pozostali mogą wjechać później kolejką linową typu teleférico). Wierzcie nam: warto pokonać własne zmęczenie i różnice w zawartości tlenu w powietrzu, bo z góry rozciąga się zjawiskowa panorama wyspy, choć i od widoków obserwowanych po drodze, kiedy akurat łapiemy oddech, doprawdy ciężko oderwać wzrok! Później zjedziemy na dół kolejką.

7 dzień

JOGA I RELAKS

Pora na zasłużony odpoczynek po kanaryjskich przeżyciach. Joga, medytacje, plażowanie i niespieszne spacery po okolicy wypełnią nam cały dzień.

8 dzień

WYLOT Z TENERYFY

Zostaniemy zawiezieni na lotnisko, z którego wylecimy z powrotem do Polski.

 

Od joginki Basi Libako:

Podczas wyjazu połączymy odkrywanie nowych miejsc kanaryjskiego krajobrazu  z odkrywaniem i eksplorowaniem znanych i nieznanych  miejsc naszego ciała, oddechu, umysłu i nieograniczonych możliwości. W trakcie jednej podróży odbędą się warsztaty, które przenikając się i dopełniając stanowią zamkniętą całość, a jednocześnie nigdy się nie kończą.

Warsztat JOGI, podczas którego skupimy się na pracy z ciałem, umysłem  i oddechem to zajęcia dla każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń. Główny nacisk postawimy na świadomość ciala, bezpieczeństwo w asanach, wzmocnienie i ugruntowanie, a także przywrócenie zakresów ruchu w stawach. Każde zajęcia kończą się relaksacją i medytacją (teoria i praktyka) co oznacza, że nawet jeżeli nie miałeś wcześniej kontaktu z takimi technikami, masz możliwość nauczyć się czegoś nowego i być może przenieść to do swojego codziennego życia. A to z kolei może zapoczątkować całkiem nową podróż.

Warsztat medytacji i technik oddechowych (w tym metoda Buteyki) – 1 % teorii i 99 % praktyki. Poznasz różne techniki, dobierzesz do siebie najbardziej Ci sprzyjające. Odnajdziesz nową przestrzeń do oddychania, bycia sobą i refleksji.  Przestrzeń, którą wypełnisz tym, czym chcesz. Mam duże przekonanie, że będzie to radość i pozytywna energia.

Warszaty rozwoju osobistego. Nazwa trochę oklepana, ale nie ma potrzeby wymyślać żadnej nowej skoro taka funkcjonuje. Nasze wieczorne spotkania tym w istocie są – odkrywaniem siebie w sobie. Podczas wyjazdu będziemy pracować opierając się na technikach coachingu grupowego, wykorzystując  kreatywne narzędzia, które pomagają ujawnić lub rozwinąć własne umiejętności, pobudzą do zmiany i działania. Ale,  być może powstrzymają od zmiany i działań – tych  pochopnych. Tego nie wiemy, dowiemy się na miejscu. Każda rozmowa w trakcie warsztatu może stać się okazją do odkrycia w sobie nowych rzeczy, jak i spojrzenia na siebie z innej perspektywy. Każdy pracuje nad swoim własnym celem w takim samym obszarze tematycznym. Ten obszar wybierzemy sobie na pierwszym spotkaniu. Zachęcam do wcześniejszego kontaktu.

Zajęcia będą odbywać się głównie na wulkanicznej plaży, a także na tarasie naszego domu. Będziemy łaczyć wiedzę wschodnich tradycji z najnowszymi osiągnięciami współczesnej nauki. Przyjrzymy się jak biologia i hormony wpływają na funkcjonowanie mózgu, zachowania oraz podejmowanie decyzji życiowych, jak myśli, przekonania, nawyki i sposób komunikowania się wpływają na emocje, a przez to i napięcia w ciele. Jakie machanizmy obniżają, a jakie wzmacniają  naszą energię życiową. Wszystko to w oparciu o zasadę ekologii – to znaczy, że szukamy rozwiązań które są bezpieczne, budujące, nie szkodzą innym i dbają o otoczenie. Mogłabym pisać dużo więcej, ale wolę mówić:)

Plan warsztatów jest  elastyczny na tyle,  aby podczas pobytu mieć równe szanse na poznanie zarówno siebie, jak i Teneryfy i Gomery, które uwierzcie mi- sprzyjają.

 

O ZAJĘCIACH JOGI OD PROWADZĄCEJ, BASI LIBAKO

To będą zajęcia dla KAŻDEGO. Poprowadzę je tak, aby każdy mógł otrzymać dla siebie jak najwięcej. Zarówno praktykujący, jak i rozpoczynający swoją przygodę z JOGĄ.
Podczas całego wyjazdu usystematyzujemy swoją wiedzę oraz wyobrażenie o tym, co robimy na macie. Połączymy różne tradycje i ścieżki świata jogi, pracy z ciałem i rozwoju duchowego. Całość podporządkujemy prawom natury, w pełni czując się jej częścią. Nie forsując ciała, dając spokój umysłowi – uwrażliwimy się na potrzeby każdej chwili życia. Uruchomimy proces samooczyszczania tak, aby po powrocie odczuć energetyczną ODNOWĘ.

A bardziej konkretnie:
Będzie dużo PRAKTYKI – będziemy praktykować RÓŻNE jogowe style.
Będzie też odrobina TEORII – omówimy 8 stopniową ścieżkę jogi.
Codziennie będziemy uczyć się różnych technik ODDECHOWYCH.
Zastosujemy elementy AUTOMASAŻU – w tym joga twarzy.
Nie zabraknie czasu na naukę praktyki WŁASNEJ.
Wieczorami czeka Was RELAKSACJA oraz MEDYTACJA. ROZMOWY. Dużo rozmów. Lub CISZA. Dużo ciszy.
TY decydujesz

Zakwaterowanie

Wynajmujemy klimatyzowany apartament z 6 pokojami (łóżka małżeńskie oraz pojedyncze), 4 łazienkami, kuchnią z wyposażeniem, 2 tarasami i basenem.

Wyżywienie

Śniadania będziemy przygotowywać wspólnie, obiad i kolacja we własnym zakresie.

Transport

POdróżujemy wynajętym klimatyzowanym busem. W programie mamy przeprawę na i z wyspy Gomera.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty – warto wybrać taką zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału; jeśli decydujecie się na saszetkę na biodra, zwróćcie uwagę, aby klips saszetki nie wypadał na plecach, gdzie łatwo go odpiąć.
 • Dodatkowy portfel – poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). Więcej o zabezpieczeniu pieniędzy w podróży na naszym blogu>>>
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (sportowe, ewentualnie letnie trekkingowe – ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary, np. Mugga 50% DEET>>

Apteczka

Poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Więcej informacji w naszym poradniku uczestnika >>>

Dokumenty

Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem.

Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w lokalnej walucie, czyli EURO.

3 690 PLN + 590 EUR

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Teneryfa – Warszawa (wylot z lotniska Chopina lub Modlina) – wliczone w cenę 2 bagaże podręczne
 • transfery z/na lotnisko na Teneryfie
 • 7 noclegów w przestronnym apartamencie z sypialniami, łazienkami, kuchnią, tarasem i basenem
 • prywatny transport i wycieczki wg programu
 • rejs na Gomerę z objazdem wyspy i obiadem
 • codzienne sesje medytacyjne i jogowe, oraz warsztaty rozwoju osobistego
 • opiekę pilotki – instruktorki jogi Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)
 • wyżywienia (śniadania będziemy przygotowywać wspólnie w apartamencie; obiady i kolacje we własnym zakresie)
 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia za dodatkową opłatą)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Hiszpania

 • Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 
 • Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Królestwa Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Teneryfa nie jest dla Ciebie? Sprawdź pozostałe oferty:

Zanzibar

Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otaczający nas świat.

Bali

Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako. Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pól ryżowych.

Sri Lanka

Łza z policzka Indii czy Perła Oceanu Indyjskiego? Podczas wyprawy nasze dni będziemy zaczynać lub kończyć codzienną praktyką jogi i medytacji, poznamy lokalne obrzędy i zwyczaje podczas ceremonii w Świątyni Zęba Buddy i wdrapiemy się na Lwią Skałę, skąd będziemy podziwiać rozległą panoramę okolicy.

Hawaje

Ta podróż pozwoli Ci poznać niezwykłe piękno Hawajów i połączyć zwiedzanie oraz odpoczynek z jogą. To propozycja dla tych, którzy czerpią przyjemność z wypoczynku na łonie przyrody. Program umożliwia elastyczne łączenie aktywności i relaksu.

Kostaryka

Ten wyjazd typu slow travel zabierze Was do zielonej Kostaryki na cudowną praktykę jogi na łonie natury. Kostarykańskie „Pura Vida” i zwolnienie w podróży składają się na wyjątkowo harmonijny wyjazd.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza i napisz, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.