Zanzibar z Jogą

8-9 dni

Tanzania

6-12 osób

Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otaczający nas świat. Jasne, można wyruszyć byle gdzie, ale można też obrać za cel stworzone do tego miejsce! Zapraszamy Was na wygodny wypoczynek na Zanzibarze połączony z warsztatami, na których będziemy pracować nad jednością ciała i ducha, a urzekająca sceneria wyspy doskonale nam w tym pomoże.

1 dzień

PRZELOT NA RAJSKI ZANZIBAR

Wylot z Warszawy i przelot ana Zanzibar.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

Tego samego dnia wylądujemy na „Wyspie Przypraw” i zostaniemy zawiezieni do naszego hotelu w rajskim otoczeniu palm i oceanu o wszystkich możliwych odcieniach błękitu, turkusu, lazuru i szafiru. Dzisiaj czeka nas wprowadzenie do zajęć jogi, dzięki którym nie tylko nasze ciała, ale także dusze i umysły spędzą na Zanzibarze odprężający czas.

 

2 dzień

JOGA I RELAKS

Dzień przeznaczymy na relaks po locie, praktykę jogi, medytację i lepsze poznanie siebie.

3 dzień

JOGA I RELAKS/ OPCJA: LAS JOZANI

Joga dwa razy dziennie i wypoczynek na plaży – tego potrzebowaliśmy, prawda? I tak spędzimy ten dzień. Chyba, że…

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Chętni mogą wykupić na dziś opcjonalną krótką wycieczkę do Jozani Forest, w którym żyją endemiczne czerwone małpy red colobus. Jedyny na wyspie park narodowy budzi skojarzenia raczej z bujną dżunglą, a spacery po kładkach wśród tropikalnych mangrowców to osobliwe doświadczenie – nasze oczy na chwilę oderwą się bowiem od widoków plaży i oceanu.

 

4 dzień

JOGA I RELAKS/ OPCJA: BLUE SAFARI

Zajęcia jogi, kąpiele w oceanie i spacery po plaży. A dla chętnych:

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Dziś chętni mogą wziąć udział w wyprawie w morze tradycyjną łodzią typu dhaw z możliwością zobaczenia delfinów w drodze. Czeka nas postój na mierzei piaskowej, która podczas odpływu staje się lądem. Następnie zaliczymy snorkeling na rafie i przejazd na plażę. Spacer do baobabu zaprowadzi nas na lunch przygotowany przez kucharzy, składający się z owoców morza i ryb.

 

5 dzień

JOGA I RELAKS

Praktykujemy jogę, odpoczywamy na plaży, w hamaku lub oceanie.

6 dzień

JOGA I RELAKS / OPCJA: Z WIZYTĄ NA FARMIE PRZYPRAW I U FREDDY’EGO

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean. Dla chętnych:

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Jako dzisiejszą atrakcję dla chętnych proponujemy niezapomniany tour wokół wyspy. Wycieczka dla chętnych rozpocznie się rano wizytą na farmie przypraw. To tu zobaczycie, jak rosną pieprz i wanilia, jak wygląda gałka muszkatołowa, jak uprawia się jakcfruit (chlebowiec). Dowiecie się wszystkiego na temat kurkumy i innych leczniczych przypraw jak trawa cytrynowa, curry czy imbir. Zobaczycie osobliwości takie jak drzewo szminkowe, mimozę wstydliwą czy karambolę. To wszystko podczas spaceru z przewodnikiem. Jeden z pracowników często wspina się na palmę i śpiewając „Jambo, jambo” zrywa kokosa, a na zakończenie oferuje poczęstunek z pysznych i soczystych owoców. Na miejscu możliwość zakupu wszelkich przypraw. Później przejazd do Stone Town i zwiedzanie miasta z przewodnikiem (dom, w którym urodził się Freddy Mercury, Targ Darajani, Perskie Łaźnie, Dom Cudów, Katedra Anglikańska, spacer klimatycznymi uliczkami i zaułkami, wizyta na targu). Następnie przejażdżka łodzią motorową na wyspę Prison Island, gdzie mieszkają żółwie przywiezione z Seszeli.

7 dzień

JOGA I RELAKS / OPCJA: PŁYWANIE Z DELFINAMI

Praktykujemy jogę na plaży, medytujemy i korzystamy z kojącej aury oceanu. Chętni mogą dodatkowo:

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Najpopularniejszym miejscem na Zanzibarze do wypatrywania delfinów, a nawet pływania za nimi i… z nimi jest południowe wybrzeże wyspy. To tutaj o poranku chętni wsiądą na łódkę i wraz z kilkoma innymi towarzyszami wypłyną w morze. Po kilkudziesięciu metrach sternik i wypatrywacz delfinów pozwolą wyskoczyć z łodzi w kilku miejscach. To wtedy można spokojnie obserwować i pływać z delfinami. Ci, którzy boją skakać do wody, mogą zobaczyć delfiny z łodzi. Prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów to ok. 80%.

8-9 dzień

POŻEGNANIE Z ZANZIBAREM – POWRÓT

Nasze ostatnie chwile na Zanzibarze – napawanie się błękitem Oceanu Indyjskiego i bielą plaży – z pewnością będą niezapomniane. Później nastąpi nasze pożegnanie z Afryką. Zostaniemy zawiezieni na lotnisko i wylecimy z powrotem do Europy. Przylot w ten sam dzień lub dzień później.

 

⇒Spacer po Parku Narodowym Jozani Forest – lesie zamieszkanym przez endemiczne małpy z rodzaju gerezanek.

Koszt ok. 35 USD/os. zawiera transport do lasu Jozani, wstęp do i oprowadzanie po lesie z przewodnikiem.

⇒Blue safari – rejs łodzią typu dhaw i snorkelling

Koszt ok. 65 USD/os. zawiera: transport do miejsca rozpoczęcia rejsu, rejs łodzią typu dhaw, opiekę przewodnika i sternika, lunch na wyspie (zazwyczaj grillowane owoce morza, w tym homary, krewetki i ośmiornice)

⇒Wycieczka wokół wyspy oraz na Prison Island

Koszt ok. 70 USD zawiera: transport na farmę przypraw i do Stone Town, wstęp na farmę przypraw, przewodnika w Stone Town, rejs na Prison Island. Cena nie zawiera: wyżywienia i wstępu na Prison Island.

⇒Wycieczka na wypatrywanie delfinów

Koszt ok. 60 USD/os. zawiera: poranny transfer na miejsce wycieczki, rejs w morze i opiekę wypatrywacza delfinów i sternika.

5 990 PLN + 590 USD

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa – Zanzibar – Warszawa
 • transfery z/na lotnisko na Zanzibarze
 • 7 noclegów w hotelu przy plaży (2-osobowe z łazienką i klimatyzacją)
 • śniadania w hotelu
 • codzienne sesje medytacyjne i jogowe oraz warsztaty rozwoju osobistego
 • opiekę pilotki Kiribati Club, a zarazem nauczycielki jogi na Zanzibarze
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • wizy do Tanzanii: ok. 50 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych, w tym wycieczek fakultatywnych po Zanzibarze

 

Zaliczka: 1 000 PLN

Obostrzenia

1. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej nie wcześniej niż 24h przed przylotem na Zanzibar https://healthtravelznz.mohz.go.tz

2. Przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 96h przed przylotem na Zanzibar

3. Wykonanie testu antygenowego po przylocie na Zanzibar (koszt 25 USD /os.)

Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.

Wizy

Tanzania

Obywatele polscy muszą posiadać wizę wjazdową do Tanzanii.

Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych „on arrival” (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro) lub aplikując o e-wizę. W obu przypadkach konieczne wypełnienie wniosku online: https://eservices.immigration.go.tz/ Sugerujemy wypełnienie aplikacji o e-wizę z wyprzedzeniem, żeby uniknąć długiej procedury na miejscu.
Koszt wizy turystycznej to 50 USD (Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.)
Wiza turystyczna jest ważna 90 dni.
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

  Zanzibar nie jest dla Ciebie? Sprawdź pozostałe oferty:

  Teneryfa

  Przybywamy z wizytą do dwóch kanaryjskich sióstr – Teneryfy i Gomery – u których odetchniemy pełną piersią. Tutaj świeże atlantyckie powietrze spływające z gór i filtrowane przez okazałe lasy wawrzynowe sprzyja głębokim westchnieniom.

  Bali

  Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako. Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pól ryżowych.

  Sri Lanka

  Łza z policzka Indii czy Perła Oceanu Indyjskiego? Podczas wyprawy nasze dni będziemy zaczynać lub kończyć codzienną praktyką jogi i medytacji, poznamy lokalne obrzędy i zwyczaje podczas ceremonii w Świątyni Zęba Buddy i wdrapiemy się na Lwią Skałę, skąd będziemy podziwiać rozległą panoramę okolicy.

  Hawaje

  Ta podróż pozwoli Ci poznać niezwykłe piękno Hawajów i połączyć zwiedzanie oraz odpoczynek z jogą. To propozycja dla tych, którzy czerpią przyjemność z wypoczynku na łonie przyrody. Program umożliwia elastyczne łączenie aktywności i relaksu.

  Kostaryka

  Ten wyjazd typu slow travel zabierze Was do zielonej Kostaryki na cudowną praktykę jogi na łonie natury. Kostarykańskie „Pura Vida” i zwolnienie w podróży składają się na wyjątkowo harmonijny wyjazd.

  Masz pytania?

  Skorzystaj z formularza i napisz, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.